O hotelu

Hotel "Pod Dębami"

Hotel jest dwukondygnacyjnym budynkiem położonym w zabytkowym, podworskim, ogrodzonym parku o powierzchni 6 ha.

Znajduje się on w odległości 35 km od centrum Krakowa i 3 km od Myślenic, a jego usytuowanie sprawia, że stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Krakowa, Wieliczki, Wadowic czy Zakopanego.


Pokoje

Obiekt dysponuje 76 miejscami noclegowymi w 16 pokojach dwuosobowych, 14 pokojach trzyosobowych i jednym apartamencie.

Pokoje wyposażone są w:

  • Łazienkę z kabiną prysznicową i WC
  • TV
  • Bezprzewodowy dostęp do WiFi
  • Żelazko, czajnik, suszarkę (na życzenie)
  • Sejf znajduje się w Recepcji


Sale wykładowe

Hotel dysponuje odpowiednią bazą do prowadzenia działalności szkoleniowej, takiej jak kursy, konferencje, seminaria. Trzy sale konferencyjne (w tym dwie klimatyzowane) na 80, 30 i 20 miejsc posiadające konferencyjny sprzęt techniczny oraz klimatyzowana sala restauracyjna na 120 miejsc pozwalają zorganizować zarówno konferencje, duże bankiety, jak i imprezy okolicznościowe oraz kameralne spotkania.


Okolice

Pobyt w naszym hotelu uprzyjemni Państwu, widok na okazały romantyczny park krajobrazowy o powierzchni prawie 6ha. Zobaczyć w nim można liczne i bardzo cenne okazy starodrzewia takie jak choćby dąb mający 400 lat. Teren Hotelu przeplatany jest licznymi ścieżkami spacerowymi, które sprzyjają odpoczynkowi i możliwości obcowania z naturą. Na terenie Parku znajduje się zabytkowa Kapliczka. Osieczany mogą stanowić także doskonałą bazę wypadową w pełne atrakcji okolice Myślenic, Dobczyc, Wieliczki oraz Krakowa i Zakopanego.

Myślenice

Same Myślenice kuszą do odwiedzin turystów takimi zabytkami jak choćby Kościół pod wezwaniem narodzenia NMP a wraz z nim najcenniejszy zabytek miasta - cudowny obraz matki Boskiej z około 1590r. W rynku znajdziemy zabytkowe kamienice (1784 r.) oraz zabytkową fontannę o uroczej nazwie "Tereska" z 1893 r. W mieście jest także Dom Grecki, Dwór Dolnowiejski, Kapliczka konfederatów barskich. W okresie letnim dodatkową atrakcję Myślenic stanowi Zarabie - odkryty basen kąpielowy a przy nim korty tenisowe, boisko do gry, plac zabaw dla dzieci. A dla wszystkich spragnionych górskich wrażeń, zaprasza kolej linowa "Chełm" czynna cały rok. Długość wyciągu wynosi 2006 m, a na górze na odważnych turystów czeka wieża widokowa z widokiem na ośnieżone szczyty Beskidu oraz Tatr. Największą zimową atrakcją Myślenic jest stacja narciarska na Górze Chełm. Wysokie walory sportowo - rekreacyjne nowopowstałego hotelu umożliwiają turystom w każdym wieku niezapomniane białe szaleństwo. Sprzyjają temu m.in. sztucznie oświetlone stoki, które przedłużają pracę hotelu, aż do późnych godzin nocnych.

Osieczany

W sąsiedztwie Osieczan zandjuję się też miasto - Dobczyce. Ważnym i zarazem charakterystycznym elementem dobczyckiego pejzażu jest Jezioro Dobczyckie i spoglądający na miasto ze Wzgórza Starego Miasta XIV - wieczny zamek. nieopodal zamku znajdziemy mini skansen budownictwa ludowego - dworski kurnik, wozownia oraz karczma "Na Zbóju". A z murów zamczyska można podziwiać przepiękny zalew Dobczycki.

Wieliczka

Wieliczka położona nieopodal Krakowa, została założona w X w. jako ośrodek wydobycia soli. Wkrótce miejscowość stała się własnością opatów z podkrakowskiego Tyńca. Najatrakcyjniejszym obiektem miasta jest Kopalnia Soli czynna od XIII w., obejmująca osiem pokładów o łącznej długości ponad 150 km. Godnym zobaczenia jest również zamek Żupny, kościół i klasztor OO. Franciszkanów - Reformatów, zabytkowy kościołek św. Sebastiana z XVI wieku.